Зміст статті:
- Що таке синтепон?
- Історія створення синтепону
- Виробництво синтепону
- Характеристики та властивості синтепону
- Переваги та недоліки синтепону
- Способи застосування синтепону в різних сферах легкої промисловості
- Особливості догляду за матеріалом
- Купити чоловіче пальто на синтепоні від виробника в компанії Sun's House
Застосування натуральних утеплювачів в одязі не завжди доцільно. Пух і перо часто стають причиною алергії, псуються внаслідок намокання і швидко звалюються в грудку, втрачаючи первісних властивостей. Тому їм на зміну прийшли недорогі і довговічні синтетичні матеріали, в числі яких особливе місце займає синтепон. Ця стаття розповість про історію появи і виробництві полотна, а також про його численних достоїнствах.
Що таке синтепон?
Синтепон, що має другу назву «синтетичний ватин», - неткане полотно з безлічі волокон на основі первинного або переробленої сировини. Завдяки додаванню натуральних ниток і застосування спеціальних технологій з'єднання волокон вдається зробити різновиди цього матеріалу, що володіють букетом достоїнств - гарним рівнем теплоізоляції, нульовий схильністю до збивання і скочування, довговічністю і стійкістю до дії води.
Історія створення синтепону
Появою синтепону людство зобов'язане вченим, які намагаються отримати перші зразки синтетичного волокна на основі полімерних з'єднань. Один з дослідів в Великобританії в 1935 році виявився вдалим: фахівцям лабораторії вдалося створити тонку нитку, властивості якої дозволяли використовувати волокно на її основі в текстильній промисловості. Нова розробка була запатентована і взята на озброєння експертами різних країн світу, зацікавлених в переході на штучні матеріали, більш дешеві і не поступаються натуральним в теплопровідності і довговічності.
Першими повторити успіх англійських колег вдалося японцям, за ними послідували представники інших економічно розвинених країн, які пережили Другу світову війну без особливих наслідків. Перші зразки синтетичного волокна в СРСР вдалося створити лише в 1949 році, після чого він був швидко запущений в масове виробництво і став основою для нового типу утеплювача. Сьогодні зі стьобаного синтепону шиють пальто і куртки, комбінезони та аксесуари, собівартість яких вдається істотно знизити завдяки доступному за ціною наповнювача.
Виробництво синтепону
Перш ніж світ побачать нова куртка або пальто на синтепоні, синтетичному волокну належить пройти довгий процес перетворення в щільний матеріал з вираженими ізолюючими властивостями. Залежно від призначення і вимог до властивостей майбутнього матеріалу його виготовляють такими способами:
- Термічний метод. Має на увазі склеювання легкоплавкого волокна в умовах підвищених температур. Частина ниток має здатність швидко плавитися, міцно склеює більш товсті волокна. Переваги термоплавкого синтепону - довговічність, відмінна теплоізоляція і незначна маса.
- Голкопробивний метод. Має на увазі прогонку волокон через машину з численними голками, рух яких вгору і вниз має ефект валяння, дозволяючи отримати щільний синтетичний матеріал. Він не боїться навантаження на розрив і відрізняється гарною якістю.
- Клейовий метод. Має на увазі склеювання волокон клеєм ПВА. Готовий матеріал має порівняно пухкий вид і відрізняється збільшеним об'ємом, що надає готовим виробам обтічний вигляд. Метод застосовується порівняно рідко через ризик псування наповнювача після декількох прань.
Серед перерахованих способів оптимальним вважається отримання синтепону методом термічного склеювання. Він відрізняється цілим набором корисних властивостей і без обмежень застосовується при виготовленні жіночих і чоловічих курток на синтепоні, пальто для зимового і перехідних періодів і т.д., а також при виготовленні меблів і предметів інтер'єру, яким необхідно надати обсяг і додаткову щільність.
Характеристики та властивості синтепону
Зовні матеріал виглядає як полотно білого кольору товщиною в кілька міліметрів, яке легко стискається завдяки повітряної структурі. Допускається використання барвника для додання полотну альтернативного відтінку. Безліч волокон в складі синтепону забезпечує видатні теплоізоляційні властивості матеріалу, його здатність зберігати форму і товщину протягом тривалого періоду експлуатації. Завдяки синтетичному походженням сировини його вартість залишається доступною, дозволяючи використовувати полотно в кілька шарів для утеплення вироби і надання йому додаткового об'єму. Також в числі корисних властивостей синтепону:
- Гіпоалергенність, нульова здатність накопичувати пил і вбирати їдкі запахи.
- Здатність швидко випаровувати воду.
- Широкий діапазон щільності - від 35 до 2500 грамів на квадратний метр, що дозволяє підібрати оптимальний вид матеріалу під конкретні умови застосування.
- Високий ступінь пружності, здатність вирівнюватися після стиснення.
- Допустимість застосування при негативних температурах до -60С і в умовах нагрівання навколишнього середовища до + 100С.
- Термін експлуатації до 50 років при дотриманні рад по носінню і догляду за речами.
Хочете придбати верхній чоловічий одяг з утеплювачем "синтепон" - переходьте за посиланням, в катозі інтернет-магазину Sun's House, ви точно знайдете те що шукали!
Переваги та недоліки синтепону
У числі факторів, що обумовили широке застосування синтепону при пошитті дитячих, жіночих і чоловічих пальт варто відзначити:
- Біологічну стійкість, відсутність сприятливих умов для заселення і розмноження мікроорганізмів.
- Здатність пропускати повітря, регулюючи теплообмін навколо тіла людини.
- Невелику масу, практично не впливає на вагу готового виробу.
- Здатність утримувати тепло в будь-яких умовах навколишнього середовища.
- Нульові гігроскопічні властивості, здатність швидко випаровувати воду.
- Відсутність ознак токсичності і виділення в атмосферу шкідливих речовин.
- Еластичність, зручність розкрою і можливість міцного зшивання фрагментів.
- Обмеження щодо використання синтепону можуть бути пов'язані з його:
- Відносно невисокою зносостійкістю, особливо якщо мова йде про клейовий різновиди полотна.
- Втратою первісної щільності після численних прань або намокання.
- Недостатньо високою повітропроникністю в напрямку від тіла людини.
- Ймовірністю алергічної реакції при використанні полотна, отриманого клейовим методом.
Найбільшу популярність придбав термоскріпленний синтепон, якість і довговічність якого роблять полотно придатним для пошиття верхнього одягу преміум-класу, де поєднуються видатні зовнішні властивості, відмінні параметри теплоізоляції і адекватна ціна.
Способи застосування синтепону в різних сферах легкої промисловості
Значний набір переваг і різноманітність видів матеріалу дозволили знайти йому застосування в декількох галузях діяльності:
- Наповнення для подушок, матраців, ковдр і чохлів.
- Виготовлення ковдр з смесового волокна на основі синтепону і овечої вовни.
- Використання в якості утеплювача для облаштування покрівельного простору.
- Захист труб від утворення конденсату.
- Пошиття верхнього одягу бюджетного і преміум-класу, де синтепон служить як утеплювач, надає форму і об'єм, дозволяє виконати декоративну строчку і забезпечує точну посадку моделі по фігурі власника.
- Виготовлення іграшок, які можна прати і чистити у міру забруднення без побоювання зіпсувати річ.
- Пошиття туристичного спорядження для ночівлі та сходжень в гори в екстремальних умовах знижених температур.
- Виготовлення фільтрів, що затримують дрібні суспензії і летючі хімічні речовини.
Використання синтепону при пошитті і утепленні виробів не робить негативного впливу на їх якість, сприяє зниженню собівартості і гарантує тривалість експлуатації готової продукції.
Особливості догляду за матеріалом
Щоб утеплювач зберіг свої початкові властивості, важливо дотримуватися деяких правил по догляду за готовими виробами:
- Прання синтепону допустима в воді до 30С.
- Сушка і віджимання матеріалу в автоматичному режимі неприпустимі.
- Від замочування виробів слід відмовитися.
- Використання відбілювачів і агресивної хімії варто виключити.
- Слід купувати і використовувати для прання рідкі склади.
- Прасування можлива тільки через м'яку тканину на низькій температурі.
- Відпарювання може стати причиною псування наповнювача.
Дотримання перерахованих рекомендацій дозволить продовжити термін використання речей і знизить ризик їх передчасного псування.
Купити чоловіче пальто на синтепоні від виробника в компанії Sun's House
Інтернет-магазин компанії Sun's House, що реалізує верхній одяг власного пошиття, пропонує до продажу широкий вибір моделей пальто, курток, алясок і пуховиків з використанням синтепону в якості основного наповнювача. Робота команди професійних дизайнерів і кравців дозволяє отримувати відмінний результат у вигляді виробів, які:
- Повністю відповідають вказаним розміром.
- Мають привабливий зовнішній вигляд і прикрашають свого володаря.
- Зберігають форму і розмір в умовах тривалих опадів, швидко сохнуть, позбавлені неприємних запахів.
- Чи не потребують складного догляду і готові прослужити кілька сезонів.
- Легко упорядковуються за допомогою хімічної чистки або делікатного прання.
- Гарантують позитивні емоції від носіння завдяки зручності та якості міцної фурнітури.
- Відмінно захищають тіло від переохолодження, вітру і вогкості завдяки щільній поверхні і товщині наповнювача.
- Мають привабливий вигляд за рахунок деталей з простежкой, обсяг якої надають кілька шарів наповнення.
З питань співпраці та придбання верхнього одягу оптом і в роздріб телефонуйте за вказаними телефонами.