Зміст статті:
- Історія появи біопуха
- Виробництво біопуха
- Ключові характеристики і властивості біопуха
- Біопух - плюси і мінуси
- Області застосування
- Догляд за виробами з біопуха
На тлі великої затребуваності речей з синтетики одяг з натуральниих тканин здається унікальним. Однак є деякі різновиди синтетики, які поєднуються з матеріалами натурального походження для поліпшення характеристик останніх. У їх число входить біопух. Що це таке?
Якщо вы шукаєте чоловічу куртку з сучасним утеплювачем біопух - переходьте за посиланням!
Біопух - це аналог екологічних природних матеріалів, що не поступається за багатьма показниками підшерстям різних тварин. Для його виробництва застосовують поліефірні мікроволокна, які попередньо були силіконізовані. Вони міцні і тонкі.
Історія появи біопуха
У 1970-х роках інженери-технологи японської компанії Sorona і американського хімічного заводу DuPont спільно працювали над розробкою спеціальної маси, яка б дозволила отримати стрічку для склеювання. В ході випробувань трапилася помилка, яка і привела до появи біопуха.
Фахівці вирішили модернізувати цю синтетику і використовувати її в легкій промисловості. Результат перевершив всі очікування - затребуваність в біопухе сильно зросла. Їм стали утеплювати багато зимових речей.
За цю розробку обидві компанії отримали нагороду в сфері «зеленої хімії» (екологічних неприродних матеріалів). Сьогодні біопух використовується не тільки при виготовленні одягу. Його додають до складу постільної білизни, машинобудівних деталей, медичних приладів та упаковок.
Виробництво біопуха
Компанії Sorona і DuPont запатентували процес розробки матеріалу. Він передбачає мінімальну кількість енергетичних витрат з боку виробничої техніки. Особливо, якщо порівнювати з виготовленням капрону. При цьому обсяг викидів парникових газів не перевищує показник 70%.
Суть технології - беруться біологічні компоненти, які регулярно поновлюються в природі, і запускається процес їх бродіння. В результаті утворюються оригінальні волокна. Вони скручуються або витягуються. Потім покриваються силіконом. Далі до них додають полімерні волокна, які сприяють підвищенню зносостійкості матеріалу. Фінальний етап технологічного процесу - з'єднання всіх ниток в одну загальну масу. Вона виходить пухнастою і дуже легкою.
Ключові характеристики і властивості біопуха
Утеплювач м'який і об'ємний / повітряний, тому використовується як наповнювач. Має білий колір, як натуральний пух. На дотик досить шовковистий і пружний. Якщо його стиснути в сухому вигляді, то після разжатия він поверне собі початковий обсяг. Максимальна температура, при якій біопух зберігає свою ефективність - мінус 40 градусів. А речі з цього матеріалу слід прати тільки в теплій воді (температурою не більше +40 градусів). Інші властивості:
- не схильний до утворення катишків;
- інертний до вологи;
- сохне буквально за 4 години (досить просто розвісити його);
- не проходить через шви одягу;
- віття нитки зовні нагадують волокна підшерстя тварин;
- легко піддається формуванню за рахунок однорідної і пористої структури;
- володіє чудовими антікомпрессіоннимі характеристиками.
Пуховики або куртки з біопухом не дають усадку в процесі тривалої експлуатації. Вони зберігають свій об'єм. Матеріал не ускладнює речі.
Біопух - плюси і мінуси
У середовищі цього матеріалу не з'являються шкідливі мікроорганізми і пилові кліщі. А ще він відштовхує від себе дрібний бруд і пил. Тобто небезпідставно вважається екологічним і безпечним утеплювачем.
Якщо його розтерти, то удару струмом не станеться. У ньому можна довго ходити в сильний дощ або сніг, так як біопух не вбирає вологу. Інші переваги утеплювача:
- Легко відмивається в пральній машинці і сушиться також, як і інші речі.
- Не подразнює шкіру і виключає ймовірність свербіння.
- Сторонні запахи відштовхує від себе.
- Чи не провокує появу алергічних реакцій.
- Захищає одяг від заломів і деформацій.
- Вкрай зручний і практичний в експлуатації.
- Може експлуатуватися мінімум 5 років.
- Чи не вибагливий у догляді.
- Пуховики на біопухе (або інші речі) коштують порівняно недорого.
- Наповнювач не має своїх відразливих запахів.
Через його волокна безперешкодно проходить повітря (тобто матеріал «дихаючий»). Тому в куртці, зшитої із біопуха людина не буде потіти. Крім цього утеплювач демонструє стійкість до високих температур і хімічних реагентів. Якщо на нього буде тривалий час впливати відкрите полум'я, то наповнювач буде плавитися, а не горіти.
Мінуси біопуха, які, на жаль, є - накопичує небажану статичну електрику, виділяє їдкі запахи при плавленні.
Області застосування
Використовують такий матеріал у виготовленні теплого верхнього одягу. Від цього якість речей не страждає. Навпаки, вони стають ще більш утепленими. Куртки, пальто і пуховики з біопухом входять в стандартне туристичне спорядження, армійське обмундирування, будівельну та медичну екіпіровку, гірськолижну амуніцію, в комплект сноубордистські одягу. Також речі з цього матеріалу носять:
- будівельники;
- спортсмени;
- вахтовики, що працюють на півночі;
- мисливці і рибалки;
- люди інших професій.
З цього утеплювача навіть роблять зручні спальні мішки, в яких відмінно зберігається тепло. Кожен бажаючий може купити пальто на біопуху або будь-яку іншу річ з цим синтетичним наповнювачем в нашому інтернет-магазині.
Догляд за виробами з біопуха
Після тривалого носіння виникає питання - як прати біопух? У статті згадувалося, що прати можна в звичайному режимі і віджиманні при 600 оборотах (ще потрібно використовувати режим додаткового полоскання). Також допускається і ручне прання. Матеріал ніяк не зашкодить від цього. Інші нюанси догляду:
- Речі з біопуха можна здавати в хімчистку.
- Сушаться вони на відкритому повітрі, також, як і інші речі.
- При пранні варто застосовувати спеціальний рідкий порошок.
- Якщо є стійке забруднення в важкодоступному місці, то для його виведення можна використовувати господарське мило, а також щітку з м'яким ворсом.
- В процесі ручного прання не варто надто сильно стискати речі.
Про біопух, що входить до складу верхнього одягу, багато позитивних відгуків. Клієнти підкреслюють теплоту матеріалу і простоту догляду за ним.