×
×
×

Від накидки до сучасності - еволюція пальто

Зміст статті:

Від накидки до сучасності - еволюція пальто - фотоСвоїм виникненням цей тип одягу зобов'язаний як середньовіччю, маючи прорізи для рук (а пізніше і рукава), так і історично значимій накидці - багатофункціонального плаща, який служив верхнім одягом не одну тисячу років. Найчастіше плащ був оснащений застібкою у горла у вигляді шпильки і капюшоном. Його носили мандрівники в їх нелегкому шляху, оберігав від хуртовини і злив.

Поява в різних країнах

Крій першого зразка цього типу верхнього одягу, вид якого гранично наближений до сучасного, стався в Іспанії (17 століття). «Palletoque» - так іменували плащ з капюшоном, який вважався предметом одягу селян. Назва сформувалося шляхом з'єднання слів pallium і toque, що в перекладі - «просторий плащ» і, відповідно, «головний убір».

Тоді ж Голландія перебувала під контролем Іспанії - тут плащ, мав капюшон, був використаний в якості палацової одягу, іменованої «palastrock». У той час у Франції виник paletot, що став предметом верхнього одягу армійців.

Середина 18 століття відзначилася появою редингота - прототипу класичного пальто. Він представляв собою сюртук з рукавами, лацканами і коміром, в якому їздили верхи. Застібався він спереду за допомогою гудзиків, а підлоги оснащувалися розрізом. Зважаючи на широку затребуваність носіння редингота стало повсякденним.

До 19-го сторіччя видів пальто стає більше. Принцип їх появи аналогічний: аристократи зверталися до пошиття моделей з унікальним дизайном на замовлення, які згодом ставали модними. Відмінною особливістю чоловічого пальто даної епохи була довжина - нижче колін. Чимале значення надавалося і практичності: виріб повинен був зігрівати і захищати від негоди.

Хочете придбати сучасне чоловіче пальто від відомого виробника - переходьте за посиланням!

Якими були моделі цього одягу в силах оборони?

Існувала певна закономірність щодо носіння:

Пальто знаходило своє застосування в силах оборони до 50-х років, потім було визнано недостатньо ефективним. Однак країни з несприятливими кліматичними умовами не поспішають від нього відмовлятися.

Повернутися до блогу

Messenger

Viber

Telegram

Связаться с
Sun's House

Facebook Viber Telephone Skype
Close