Зміст статті:
Рідкісний хлопчисько в дитинстві не фантазував про те, як стане льотчиком. Сьогодні уявити себе в його ролі допоможе чоловіча куртка бомбер, адже колись вона розроблялася для американських пілотів ВПС. Через відсутність захистного скла, в Першу світову на кабінах бойових літаків протистояти стихії пілотам допомагала шкіряна захисна модель. Тепло за допомогою неї утримувалося навіть на екстремальній висоті, не страшний їй був і вогонь.
Якими були характерні риси бомбера?
Рік узгодження фасону відомої льотної моделі верхнього одягу припав на 1917. Вона була представлена поєднанням:
- кінської шкіри;
- добротної блискавки;
- піднятого коміра;
- стягуючий пояс з хутром;
- в'язаних манжет.
Сильні сторони таких курток були відзначені Леслі Ірвін з Британії. Так 1926 рік став роком виходу «Irvin Jacket», а компанія зайнялася масовим випуском даних моделей, в подальшому поставляючи їх для Королівських ВПС.
Хочете чоловічу куртку бомбер як у американських пілотів ВПС, тоді замовляй в нашому інтернет магазині прямо зараз!
Роль американців в модифікації бомбера
Серед американських пілотів стало прийнято пришивати розпізнавальні знаки, а також емблеми своїх ескадрилій безпосередньо до куртки. Були й ті, хто розшивав спину героями мультфільмів, дамами та всілякими написами. За намальованими на спині бомбами визначалося їх реальна кількість, яку випустив пілот. Підкладка ж містила креслення карти місії.
Можна позначити деяку хронологію розвитку в Америці:
- 30-ті роки - власникам приватного аероклубу замовлено виготовлення курток.
- 40-ві роки - світу представлена дебютна нейлонова модель з нововведенням - кишенею на рукаві з блискавкою, що має назву пілотами «сервісним» або «сигаретним».
- 50-ті роки - братами Дуглас випущен полегшений різновид з поліефіру і нейлону.
Додана яскраво-помаранчева внутрішня накладка. Після бойових дій у В'єтнамі виріб став доступний цивільному населенню.
Особливо такі моделі полюбилися молоді, захопленої радикалізмом. До неї прокинулася активна зацікавленість дизайнерів. А сьогодні виріб завоював звання класики кежуал стилю.